ZAPRASZAM DO KONTAKTU

RSS O pracy

 • Unia Europejska wymaga reform. Musi "odrobić lekcje" 23 lutego 2024
  Europa wydaje się pozostawać w tyle za Stanami Zjednoczonymi na wielu frontach — podaje raport Allianz Trade. Jak się okazuje, przepaść gospodarcza między Stanami Zjednoczonymi a strefą euro się powiększa. Unia musi odrobić lekcje — wskazują autorzy raportu.
 • Importowali zboże, teraz się tłumaczą. "Wiele firm czuło się do tego zmuszonych" 23 lutego 2024
  Ukraińskie zboże podlegało trzykrotnie bardziej rygorystycznym kontrolom, niż towar polski - tak firma Viterra, która znalazła się na nieoficjalnej liście podmiotów importujących zboże z Ukrainy, komentuje swoją rolę w procederze, który budzi kontrowersje wśród rolników i konsumentów.
 • KPO odblokowane. Na co powinny trafić środki? 23 lutego 2024
  Do Polski trafi 137 mld euro z KPO i polityki spójności - poinformowała w piątek szefowa KE Ursula von der Leyen. To oznacza, że Polska będzie mogła rozdysponować ok. 600 mld zł. Eksperci wskazują, że te pieniądze pozwolą nam oddalić widmo recesji.
 • Nvidia dołącza do wąskiego grona firm wartych ponad 2 biliony dolarów. Przerosła nawet Google 23 lutego 2024
  Nvidia odnotowała wzrost wartości kapitalizacji do poziomu przekraczającego 2 bln dolarów. Do tej pory ten próg pokonały jedynie Apple i Microsoft. Producent układów dla firm specjalizujących się w sztucznej inteligencji jest już wart więcej niż Amazon i Alphabet (właściciel Google).
 • Kryzys w branży drzewnej. Rząd zwraca uwagę na napływ towarów z Ukrainy 23 lutego 2024
  Już od jakiegoś czasu polska branża meblarska, a także drzewna jest w coraz większym kryzysie. Na początku tego roku minister klimatu wydała polecenie Lasom Państwowym - wstrzymania lub ograniczenia wycinki najcenniejszych przyrodniczo lasów. Teraz jednak rząd obiecuje wsparcie.
 • Sądny dzień w PZU. Zaczyna się rewolucja 23 lutego 2024
  W piątek o 15 zebrała się powołana tydzień temu rada nadzorcza PZU, aby dokonać zmian na szczycie władz ubezpieczyciela. Ma powołać tymczasowy zarząd, który pokieruje spółką do czasu wyłonienia docelowego kierownictwa w konkursie.
 • Jest kontrowersyjny pomysł ws. emerytur Polaków. "Bardzo niebezpieczne" 23 lutego 2024
  Jak dowiedział się money.pl, resort pracy sonduje pomysł podniesienia tzw. emerytur groszowych do poziomu emerytury minimalnej. Pytani przez nas eksperci stanowczą krytykują tego typu rozwiązanie.
 • KPO odblokowane. Tak zareagował złoty 23 lutego 2024
  Do Polski trafi 137 mld euro z KPO i polityki spójności - poinformowała w piątek szefowa KE Ursula von der Leyen. "Złoty wyraźnie umacnia się po tej informacji" - wskazali eksperci XTB. Umocnienie nie było jednak ani głębokie, ani długotrwałe. "Można się było spodziewać więcej" - podsumowuje serwis MacroAnalizy.
 • Niemcy mają problem. "Wskaźniki osiągnęły najniższe poziomy w historii" 23 lutego 2024
  Niemiecki sektor budownictwa mieszkaniowego przeżywa "kryzys zaufania" - powiedział amerykańskiej stacji CNBC Dominik von Achten, dyrektor generalny producenta materiałów budowlanych Heidelberg Materials. Na gospodarkę wpływają m.in. podwyższone stopy procentowe.
 • Niemcy wpadają w techniczną recesję. Słabość gospodarki coraz większym problemem 23 lutego 2024
  Niemcy wpadły w techniczną recesję. PKB kraju spadło w czwartym kwartale 2023 r. o -0,3 proc. (kwartał do kwartału) - po spadku o -0,1 proc. w kwartale poprzednim. Zachodni sąsiad Polski cały rok również zakończył na minusie. Najnowsze dane nie wskazują, by sytuacja szybko uległa poprawie.

WPISY

SZUKAJ