kurs bhp, szkolenie bhp, szkolenia bhp, wstępne szkolenia bhp

14 Luty 2012

CZY MUSISZ MIEĆ SZKOLENIE BHP

Autor: JAN SKOCZYLAS. Kategorie: biznes, edukacja, kursy , interesy; szkolenia kursy bhp .

Szkolenia BHP obowiązują wszystkich pracowników i pracodawców. Jeżeli jesteś pracodawcą i rozpoczynasz działalność , to przed upływem 6-go miesiąca , musisz ukończyć okresowe szkolenie BHP dla pracodawców. To wymóg bezwzględny. Pamiętaj, iż zgodnie ze znowelizowanym w roku 2007  przepisem szkoleniowym MPiPS , żeby szkolić na stanowisku pracy swoich własnych pracowników musisz mieć też wiedzę, umiejętności oraz ukończone szkolenie metodyczne dot. zasad i sposobów organizowania i prowadzenia instruktaży stanowiskowych BHP. Możesz taki instruktaż powierzyć innemu Twojemu pracownikowi pod warunkiem, iż on sam też jest przeszkolony okresowo i metodycznie oraz ukończył szkolenie z metodyki instruktaży stanowiskowych. Uwaga ! To nie musi być wcale kierujący pracownikami np. mistrz, brygadzista czy manager, lecz zwykły inny pracownik na podobnym jak nowozatrudniany stanowisku pracy. Ważne jest tylko to aby był on zatrudniony na podobnym stanowisku i w tym samym obszarze pracy co nowy pracownik !!!!. Pracownicy na stanowiskach , które są związane z kierowaniem innymi pracownikami i organizowaniem im pracy , musza ukończyć szkolenie okresowe BHP przed upływem 6-ciu miesięcy od zatrudnienia. Pracownicy inni niż pracodawca i kierujący pracownikami , muszą natomiast szkolenie bhp okresowe  ukończyć przed upływem jednego roku od daty zatrudnienia w danej firmie. To ważne ! Zarówno Ty jak i osoby kierujące pracownikami nie musicie mieć ważnego szkolenia okresowego do tego 6-go miesiąca od daty uruchomienia działalności czy zatrudnienia , aby móc szkolić innych . Pracownikowi wystarcza wówczas tylko ważne szkolenie wstępne ogólne oraz stanowiskowe , a pracodawca nie musi mieć żadnego szkolenia wstępnego ani stanowiskowego, jeżeli jest to jego własna firma, natomiast jeżeli jest pracodawca np. w spółce prawa handlowego ,  jest on normalnie zatrudnionym i musi takie szkolenie przechodzić jak każdy inny pracownik. PAMIĘTAJ – w każdym jednak przypadku , aby szkolić z zakresu bhp , innych bez względu na datę zatrudnienia czy uruchomienia działalności- nie można tego formalnie robić , jeżeli nie ma się ukończonego szkolenia z zakresu metodyki instruktaży stanowiskowych. O tym kto może szkolić ogólnie i stanowiskowo w szczegółach opiszemy na innym , kolejnym blogu.

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentowaą.

ZAPRASZAM DO KONTAKTU

Links

RSS O pracy

 • Capex PKN Orlen wyniósł 598 mln zł w I kw. 2019 r. 25 kwietnia 2019
  PKN Orlen zrealizował 598 mln zł nakładów inwestycyjnych w I kw. 2019 r., podała spółka. Koncern podtrzymuje planowany capex na poziomie 5 mld zł w tym roku.
 • Operator Chmury Krajowej będzie miał 100 mln zł kapitałów na koniec br.  25 kwietnia 2019
  Warszawa, 25.04.2019 (ISBnews) - Operator Chmury Krajowej do końca roku będzie dysponował kapitałem wysokości 100 mln zł wobec 25 mln zł obecnie. Spółka prowadzi rozmowy z 20 podmiotami instytucjonalnymi i korporacyjnymi, licząc na pierwsze przychody jeszcze w tym roku, poinformował ISBnews wiceprezes PKO Banku Polskiego Adam Marciniak. 
 • Złoto pozostaje pod presją silnego dolara 25 kwietnia 2019
  Warszawa, 25.04.2019 (ISBnews/ Superfund TFI) - Ostatnie dni na rynku walutowym są okresem dynamicznych zwyżek wartości amerykańskiego dolara. US Dollar Index zakończył środową sesję na poziomie 97,86 pkt, czyli na najwyższym poziomie od niemal dwóch lat. Tegoroczne rekordy wartości dolara negatywnie wpływają na notowania metali szlachetnych, które są z wartością USD negatywnie skorelowane.
 • Słabe euro nadal ciąży złotemu, mogą pomóc informacje z Australii i Japonii 25 kwietnia 2019
  Warszawa, 25.04.2019 (ISBnews/ CMC Markets) - Inwestorów walutowych niezmiennie martwi słabość europejskiej gospodarki, której postrzegania nie poprawią najnowsze doniesienia dotyczące rosnącego bezrobocia w Hiszpanii. Kluczowa jest natomiast kondycja Niemiec, gdzie PKB może wzrosnąć w tym roku o zaledwie 0,5%. Ta perspektywa osłabia zarówno EUR, jak i PLN. Dziś złotemu mogą natomiast pomagać doniesienia o luzowaniu […]
 • Akcjonariusze Orco Property Group zdecydowali o zmianie nazwy na CPI FIM 25 kwietnia 2019
  Akcjonariusze Orco Property Group zdecydowali na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu o zmianie nazwy spółki z Orco Property Group na CPI FIM, podała spółka.
 • KIR: Na zmianę rachunku bankowego w I kw. zdecydowało się 10 676 osób 25 kwietnia 2019
  Decyzję o zmianie rachunku bankowego z wykorzystaniem systemu Ognivo w I kw. 2019 r. podjęło 10 676 osób, podała Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR). W I kw. 2018 r. liczba rachunków przeniesionych przy pomocy prowadzonego przez KIR systemu wyniosła 7 419. Najwięcej wniosków - ponad 3,9 tys. wpłynęło w marcu.
 • PwC, Airbus, Cleanproject i SatRevolution otwierają Future Space Accelerator 25 kwietnia 2019
  Warszawa, 25.04.2019 (ISBnews) - Airbus Polska, Cleanproject, SatRevolution oraz PwC Polska uruchamiają pierwszą edycję programu akceleracji dla startupów z szeroko rozumianej branży kosmicznej - Future Space Accelerator, podał PwC.
 • Ursus zamierza dokończyć projekt w Tanzanii i rozwijać działalność w Afryce 25 kwietnia 2019
  Ursus liczy na dokończenie wstrzymanego ostatnio projektu tanzańskiego, a także na dalszy rozwój działalności w Afryce, bo jest to szansa dla spółki na wygenerowanie przychodów, które pozwolą jej spłacić ok. 150 mln zł zadłużenia, poinformowała ISBnews wiceprezes spółki ds. restrukturyzacji Agnieszka Biała.
 • PKN Orlen zarobił 849 mln zł. Na giełdzie spadki 25 kwietnia 2019
  Największa paliwowa spółka w Polsce zarobiła mniej niż rok temu. PKN Orlen w pierwszym kwartale wypracował 849 mln zł zysku. Na giełdzie od rana inwestorzy wyprzedają akcje.
 • Ursus: Jesteśmy dobrej myśli w sprawie podpisania umowy z NCBR 25 kwietnia 2019
  Ursus został poproszony o złożenie do 29 kwietnia br. całej dokumentacji wymaganej do podpisania umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, na opracowanie i dostawę typoszeregu innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego, poinformowała ISBnews wiceprezes spółki ds. restrukturyzacji Agnieszka Biała.

WPISY

SZUKAJ